اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه به چه معنا است؟

 

یکی از مسائل مهم ثبت‌نام در سامانه جامع عرضه اتومبیل، تعیین اولویت‌هاست. اولویت‌بندی خودرو سامانه یکپارچه موضوعی سؤال‌برانگیز برای کاربران است؛ بااین‌حال تعیین اولویت ساده‌تر از آنچه است که در نگاه اول به‌نظر می‌رسد.

 

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه همانند انتخاب رشته دانشگاه است. به این معنا که خودروهای محبوب را در رتبه‌های نخست قرار می‌دهید و خودروهایی که نزد شما از محبوبیت کمتری برخوردار هستند، در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند. امکان انتخاب هر اولویت از یک خودروساز وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید هرکدام از خودروهایی را که می‌خواهید، انتخاب کنید. برای مثال، می‌توان اولویت اول را شاهین اتوماتیک از گروه خودروسازی سایپا انتخاب کرد، درحالی‌که اولویت دوم فردا SX5‌ از گروه فرداموتورز است و اولویت سوم نیز به جک S3‌ از کرمان موتور اختصاص خواهد یافت. همچنین می‌توانید برای اولویت چهارم یا پنجم محصولی از شرکت مدیران خودرو انتخاب کنید. تا پایان ثبت‌نام سامانه یکپارچه امکان ویرایش و جابه‌جایی اولویت‌ها وجود دارد.

اولویت‌بندی خودرو برای متقاضیان چگونه خواهد بود؟

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه براساس میزان عرضه و تقاضای خودرو در سال 1402 صورت می‌گیرد. بنابراین اگر میزان تقاضا از عرضه خودرو در یک مدت مشخص بیشتر باشد، موعد تحویل اتومبیل شما به زمان دیرتری انتقال خواهد یافت. به همین دلیل است که در دور نخست عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه، موعد تحویل برخی محصولات ایران‌خودرو به سال 1403 موکول شده بود.

اولویت‌بندی خودرو در سامانه یکپارچه با موضوع طرح تبدیل که مدتی بعد مطرح شد، تفاوت دارد. براساس طرح تبدیل، درصورتی‌که افراد مایل به تحویل‌گرفتن خودرو در تاریخ انتخابی نباشند، قابلیت تبدیل خودرو برای آن‌ها فراهم خواهد شد. درنتیجه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه، خودرو جایگزین را برای تحویل‌گرفتن در زمان زودتر انتخاب کنند. البته این موضوع در مرحله نخست طرح یکپارچه ارائه شده بود. مشخص نیست آیا برای مرحله دوم این طرح نیز قابلیت تبدیل خودرو انتخابی در نظر گرفته شود یا خیر.

 

منبع : دیجیاتو

 

 

مدیر ۱۴۰۲/۰۳/۰۷

نظرات

چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز میای پاسخ
چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز

پیام خود را بگذارید