خودروهای داخلی محبوب و پرفروش با محصولات گران‌تر جایگزین شدند!

ایران خودرو در ماه گذشته تولید 10 مدل از خودروهای داخلی پرفروش را متوقف کرده است. طبق جدیدترین آمار تا مهرماه امسال، خودروسازان بخش دولتی و خصوصی 120 هزار و 370 دستگاه خودرو تولید کرده‌اند. میزان تولید تجمیعی تا پایان مهرماه امسال 762 هزار و 567 دستگاه خودرو اعلام شده که نشانگر رشد 22 درصدی نسبت به سال گذشته است. در بخش تولید خودروهای سواری، ایران خودرو رشد 8 درصدی و سایپا رشد 5 درصدی داشته است.

در عین حال، ایران خودرو خبر از توقف تولید خودروهای پژو 206 تیپ دو، پژو 207 دستی پانوراما، پژو پارس معمولی، پژو 2008، سمند EF7، دنا، رانا، رانا 6 دنده، پژو 405 دوگانه سوز و سمند LX داده است.

 

جایگزینی خودروهای داخلی محبوب و پرفروش با نسخه‌های گران‌تر آن‌ها

پژو 405 و سمند طی سالیان گذشته خودروهایی محبوب و پرفروش بودند. با این حال اکنون مشتریان قادر به خرید آن‌ها نیستند. راهکار جایگزین برای مشتریان، خرید نسخه‌های گران‌تر این خودروها یعنی دنا پلاس، سورن پلاس و پژو پارس است. بنابراین مشتری دیگر به نسخه پایه محصولات ایران خودرو دسترسی ندارد و به جای آن بایستی نسخه‌های گران‌تر با تغییرات اندک را خریداری کند. پژو 206 محبوب نیز به کلی از خط تولید ایران خودرو کنار گذاشته شده است. بنابراین علاقمندان به این خودرو ناچار هستند پژو 207 را برای خرید انتخاب کنند.

سایپا نیز تولید کوئیک اتوماتیک، ساینا، تیبا دو و ساینا دستی و مدیران خودرو تولید MVM X33 را متوقف کرده است.  محصولاتی از سایپا که تولید آن‌ها متوقف شده است نیز جزو خودروهای محبوب و پرفروش بازار به شمار می‌آیند. توقف تولید تیبا، تیبا 2 و ساینا معمولی باعث شده است تا مشتریان چاره‌ای جز انتخاب خودروهای جایگزین نداشته باشند. محصولات جایگزین شامل کوییک دنده‌ای، کوییک S و ساینا S هستند. تمامی این خودروها نسبت به تیبا و تیبا 2 قیمت بسیار بالاتری دارند و بازهم مشتریان ناچار به پرداخت بهای بیشتر برای محصول مشابه هستند.

منبع : دیجیاتو

مدیر ۱۴۰۲/۰۸/۲۴

نظرات

چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز میای پاسخ
چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز

پیام خود را بگذارید